Krajowa mapa w styczniu - Mapa zagrożeń - Komenda Powiatowa Policji w Lublińcu

Mapa zagrożeń

Krajowa mapa w styczniu

Data publikacji 06.02.2018

Nadmierna prędkość – to niezmiennie zagrożenie najczęściej wskazywane przez mieszkańców na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. W styczniu, policjanci odnotowali 36 zgłoszeń dotyczących kierujących, którzy na terenie powiatu lublinieckiego jeżdżą szybciej, niż zezwalają na to obowiązujące przepisy.

Lublinieccy policjanci przeanalizowali styczniową aktywność mieszkańców w zakresie korzystania z mapy zagrożeń. Od 1 do 31 stycznia mieszkańcy powiatu zasygnalizowali 85 zagrożeń. Po weryfikacji, lublinieccy mundurowi potwierdzili 43 z nich. Tradycyjnie już, największą liczbę zgłoszeń – 36, stanowiło przekraczanie dopuszczalnej prędkości. Mieszkańcy sygnalizowali niebezpieczną jazdę w Lisowicach, Sadowie, Kamienicy i Strzebiniu. We wskazanych miejscach policjanci prowadzili pomiary i kierujący, którzy zbyt mocno naciskali na gaz, zostali ukarani mandatami.

Stróże prawa apelują o ostrożność i rozwagę za kierownicą. Panujące warunki atmosferyczne nie sprzyjają kierowcom. Opady, ograniczona widoczność i oblodzona w wielu miejscach jezdnia stanowią ogromne zagrożenie. W połączeniu z brawurą i brakiem ostrożności mogą doprowadzić do tragedii.