Mapa zagrożeń

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa w sierpniu

Od momentu powstania, mieszkańcy powiatu chętnie korzystają z narzędzia internetowego w postaci Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Niezmiennie, spośród wszystkich wskazywanych zagrożeń, na pierwszym miejscu pozostaje nadmierna prędkość.

W sierpniu br. lublinieccy policjanci odnotowali 89 zgłoszeń na Krajowej Mapie Zagrożeń. Mieszkańcy za pomocą tego narzędzia wskazywali miejsca, w których kierujący w sposób nieprawidłowy zaparkowali swoje pojazdy, miejsca publiczne, w których osoby spożywały alkohol lub odcinki dróg, na których kierujący poruszali się z nadmierną prędkością. Od samego początku funkcjonowania mapy zagrożeń, to właśnie prędkość pozostaje zagrożeniem najczęściej sygnalizowanym przez mieszkańców. Podobnie było w sierpniu br. Policjanci potwierdzili 24 zgłoszenia dotyczące przekraczania prędkości w Bruśku i 18 przypadków zbyt szybkiej jazdy w Kośmidrach.

Mundurowi apelują o ostrożność i rozwagę. Nadmierna prędkość to najczęstsza przyczyna wypadków. Pamiętajmy, że w najbliższym czasie na drogach uczestnikami ruchu będą małe dzieci, których zachowania nie jesteśmy w stanie do końca przewidzieć. Chwila nieuwagi w połączeniu z nadmierną prędkością może doprowadzić do tragedii.