Rozmawiali o bezpieczeństwie rowerzystów - 2014- Rok Pieszego - Komenda Powiatowa Policji w Lublińcu

2014- Rok Pieszego

Rozmawiali o bezpieczeństwie rowerzystów

Lublinieccy policjanci spotkali się w miejscowości Pawełki z uczestnikami rajdu rowerowego zorganizowanego przez jedno z przedsiębiorstw działających na terenie powiatu lublinieckiego. Mundurowi przypomnieli rowerzystom o podstawowych zasadach bezpieczeństwa oraz o tym, że nie tylko kierowcy samochodów zobowiązani są do przestrzegania przepisów.

W minioną niedzielę policjanci z drogówki i prewencji spotkali się z uczestnikami rajdu rowerowego w miejscowości Pawełki. Podczas kilkuminutowej pogadanki mundurowi przypomnieli rowerzystom o podstawowych zasadach bezpieczeństwa oraz zwrócili uwagę, że rowerzyści są pełnoprawnymi uczestnikami dróg i w takim samym stopniu jak kierowcy samochodów są zobowiązani do przestrzegania przepisów. W swoich wypowiedziach stróże prawa podkreślali także rolę odblasków i zachęcali do stosowania elementów odblaskowych zarówno przez rowerzystów jak i pieszych. Na zakończenie, to policjanci odpowiadali na pytania zadawane przez uczestników spotkania.

Mundurowi mają nadzieję, że tego rodzaju przedsięwzięcia poprzez zabawę, wpłyną na właściwe kształtowanie postaw uczestników ruchu a co się z tym wiąże – poprawę bezpieczeństwa na drogach.