Pieszy ranny w wypadku - 2016 - Rok Pieszego - Komenda Powiatowa Policji w Lublińcu

2016 - Rok Pieszego

Pieszy ranny w wypadku

Data publikacji 31.03.2016

Lublinieccy policjanci proszą o kontakt świadków wypadku, do którego doszło wczoraj przed 20.00 w Kokotku na odcinku drogi pomiędzy Lublińcem a Krupskim Młynem. Idący poboczem pieszy został potrącony przez kierującego volkswagenem polo. Ranny mężczyzna został przetransportowany do szpitala. Policjanci proszą o kontakt osoby mogące pomóc w ustaleniu okoliczności tego zdarzenia tel. 34/3532255

Do wypadku doszło wczoraj przed 20.00 w Kokotku na odcinku drogi pomiędzy Lublińcem a Krupskim Młynem. Jak wynika z wstępnych ustaleń drogówki, 43-letni mieszkaniec Krupskiego Młyna kierujący volkswagenem polo, w trakcie manewru wyprzedzania innego pojazdu, potrącił idącego poboczem w przeciwnym kierunku pieszego. Ranny 62-letni mężczyzna, został przetransportowany do szpitala. Z uzyskanych informacji wynika, że poruszając się poza obszarem zabudowanym, nie posiadał przy sobie elementów odblaskowych. Policjanci ustalający okoliczności tego zdarzenia proszą o kontakt świadków  tel. 34/3532255 lub 997.

Policjanci przypominają, że o bezpieczeństwie na drogach nie decydują tylko kierujący pojazdami. Nieprzestrzeganie przepisów przez pieszych, w wielu przypadkach także stwarza ogromne zagrożenie dla innych uczestników ruchu. Mając na celu zwiększenie bezpieczeństwo pieszych, ustawodawca wprowadził także obowiązek stosowania odblasków przez pieszych poruszających się po drodze po zmierzchu poza obszarem zabudowanym. Pieszy poruszający się po zmroku bez elementów odblaskowych dla kierowcy nadjeżdżającego samochodu jest widoczny dopiero z odległości 20 metrów. Jeżeli używa odblasków, jest zauważalny już z odległości 150 metrów.