2016 - Rok Pieszego

Przedświąteczne spotkanie z młodzieżą w Lubecku

Gimnazjalistów oraz uczniów podstawówki w Lubecku odwiedzili dziś profilaktyk i dzielnicowy z Komendy Powiatowej policji w Lublińcu. Głównym tematem spotkania było szeroko rozumiane bezpieczeństwo, zarówno na drodze jak i podczas zbliżającego się zimowego wypoczynku.

Dziś przed południem profilaktyk sierż szt. Michał Sklarczyk i dzielnicowy st. sierż. Michał Smoleń odwiedzili podopiecznych Zespołu Szkół w Lubecku. Mundurowi najpierw spotkali się z uczniami podstawówki, a później z gimnazjalistami. W pierwszej części spotkania policjanci przypomnieli dzieciom o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w sieci, podczas zimowego wypoczynku oraz omówili zasady jakich bezwzględnie powinny przestrzegać jako uczestnicy ruchu drogowego. Podczas pogadanki zachęcali także jej uczestników do noszenia odblasków.

Bezpieczeństwo było także głównym tematem spotkania ze starszymi dziećmi. Policjanci przestrzegali o zagrożeniach związanych z odpalaniem fajerwerków oraz przybliżyli zebranym regulacje prawne związane z tym zagadnieniem. Podczas spotkania omówili także cele i założenia kampanii „Nie reagujesz akceptujesz”, „2016- Rok Pieszego” oraz przypomnieli o zasadach bezpieczeństwa zarówno w ruchu drogowym jak i podczas wypoczynku. Na zakończenie spotkania wszyscy jego uczestnicy złożyli sobie życzenia wesołych, pogodnych i bezpiecznych świąt.

  • Dzielnicowy rozmawia z dziećmi
  • Spotkanie profilaktyka i dzielnicowego z młodzieżą