2017 - Rok Pieszego

Koszęcińscy dzielnicowi spotkali się z dziećmi

Data publikacji 02.03.2017

Dzielnicowi z Posterunku Policji w Koszęcinie spotkali się z uczniami podstawówki. Najmłodsi mieszkańcy gminy wiedzą już jak być bezpiecznym na drodze, w szkole i miejscu zamieszkania. Uczestnicy spotkania mieli też okazję zwiedzić posterunek i zobaczyć z bliska wykorzystywany przez funkcjonariuszy sprzęt.

Dzielnicowi z Posterunku Policji w Koszęcinie, odwiedzili wczoraj uczniów niepublicznej szkoły podstawowej. Podczas pogadanki, mundurowi omówili podstawowe zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w szkole oraz w miejscu zamieszkania. Policjanci przypomnieli jak bezpiecznie przechodzić przez jezdnię i w jaki sposób korzystać z chodników i ścieżek pieszo – rowerowych. Podczas pogadanki mundurowi wytłumaczyli dzieciom także zasadność stosowania elementów odblaskowych. W dalszej części spotkania stróże prawa przypomnieli o ogólnych zasadach bezpieczeństwa w domu, w szkole i w czasie wolnym.

Po części teoretycznej, najmłodsi mieszkańcy odwiedzili koszęcińskich policjantów w ich siedzibie. Dzieci zwiedziły posterunek, zobaczyły z bliska radiowóz oraz sprzęt wykorzystywany przez policjantów w codziennej służbie.

Na zakończenie spotkania policjanci wręczyli maluchom odblaski, które w znaczący sposób mają wpłynąć na poprawę ich bezpieczeństwa na drodze.

  • Dzieci oglądają radiowóz
  • Dzieci z podstawówki z policjantami
  • Dzielnicowi wręczają odblaski
  • Uczestnicy spotkania przed posterunkiem