Bezpieczna droga podczas ferii - Kontrole autokarów - Komenda Powiatowa Policji w Lublińcu

Kontrole autokarów

Bezpieczna droga podczas ferii

Podczas ferii policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Lublińcu dbali o bezpieczeństwo na drogach. Mundurowi przeprowadzili szereg działań ukierunkowanych na bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu. W ich trakcie kontrolowali też autokary.

Okres ferii zimowych charakteryzuje się zwiększonym ruchem na drogach oraz dużą liczbą turystów w miejscowościach wypoczynkowych. Wymaga on od policji podjęcia działań ukierunkowanych na zapewnienie bezpieczeństwa osobom poruszającym się po drogach oraz osobom wypoczywającym w miejscu zamieszkania lub miejscowościach turystycznych. Dlatego też policja podejmuje działania ukierunkowane na zapewnienie bezpieczeństwa osobom wypoczywającym w miejscach rozrywki, ale także w drodze do tych miejsc oraz drodze do domu. Do działań śląskiej policji włączyli się także lublinieccy policjanci. W ramach akcji „Bezpieczne ferie” mundurowi z drogówki dokonywali także kontroli autokarów, którymi dzieci i młodzież udawali się na zimowy wypoczynek. Policjanci sprawdzali stan trzeźwości kierowców, stan techniczny pojazdów oraz sprawdzali czy kierujący posiadają wszystkie niezbędne dokumenty. Kontrolowane pojazdy okazały się sprawne, a kierowcy trzeźwi.

Do końca ferii w naszym województwie pozostały jeszcze trzy dni. Policjanci apelują o ostrożność do wszystkich uczestników zimowego wypoczynku. Razem musimy zadbać o to, aby po feriach bezpiecznie wrócić do domu ….i do szkoły.