Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie

Młody kierowca sprawcą kolizji

Data publikacji 18.08.2016

Ponad godzinę trwały utrudnienia na drodze krajowej nr 46 w Pawonkowie po tym, jak młody kierowca nie zachował należytej ostrożności i doprowadził do zderzenia trzech pojazdów. Policjanci zatrzymali prawo jazdy 20-latka.

Do zdarzenia doszło wczoraj przed 14.00 w Pawonkowie. Kierujący peugeotem 20-latek, uderzył w poprzedzający go pojazd marki Renault, a ten najechał na tył jadącego przed nim fiata. Skierowani na miejsce policjanci z drogówki zbadali stan trzeźwości kierowcy peugeota. Mężczyzna był trzeźwy. Z wstępnych ustaleń mundurowych wynika, że przyczyną zdarzenia było niezachowanie należytej odległości pomiędzy pojazdami. Młody kierowca stracił prawo jazdy, które posiadał zaledwie rok. Na szczęście w wyniku zderzenia nikt nie doznał obrażeń. Utrudnienia w ruchu trwały natomiast ponad godzinę. Do czasu usunięcia pojazdów, policjanci wyznaczyli objazdy.

Lublinieccy policjanci apelują w szczególności do młodych, niedoświadczonych jeszcze kierowców o ostrożność i rozwagę. Brawura, nadmierna prędkość czy alkohol, w połączeniu z brakiem doświadczenia, mogą doprowadzić do tragedii.