Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie - Komenda Powiatowa Policji w Lublińcu

Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie

Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie

Data publikacji 24.03.2017

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Lublińcu przeprowadzili prelekcje w Zespole Szkół Zawodowych w Lublińcu. Pogadanka skierowana była do młodzieży, która niebawem będzie chciała zasiąść za kierownicą samochodu. Mundurowi przedstawili zebranym cele i założenia kampanii „ Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie” oraz apelowali o zachowanie ostrożności i przestrzeganie na drodze zasad bezpieczeństwa.

W ramach kampanii „ Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie” policjant z drogówki i profilaktyk odwiedzili dziś uczniów Zespołu Szkół Zawodowych w Lublińcu. W pierwszej części spotkania, mundurowi przedstawili zebranym cele i założenia trwającej kampanii oraz zaprezentowali policyjne statystyki, z których wynika, że jedną z najczęstszych przyczyn zdarzeń drogowych stanowi nadmierna prędkość i brak należytej ostrożności.

Drugą część pogadanki stanowiła dyskusja, w trakcie której mundurowi apelowali do przyszłych kierowców o ostrożność na drodze i przestrzeganie obowiązujących przepisów. W ostatniej części spotkania, chcąc uświadomić zebranym jakie mogą być skutki brawury i nieprzestrzegania przepisów, policjanci zaprezentowali kilka zdjęć wykonanych na miejscu zdarzeń drogowych, do których doszło na terenie powiatu. Stróże prawa wykorzystali też alkogogle, za pomocą których obecni na sali młodzi i przyszli kierowcy mogli przekonać się jak wygląda świat widziany „oczami pijanego kierowcy”. Mundurowi i pedagodzy mają nadzieję, że dzisiejsze spotkanie skłoni młodych ludzi do refleksji, a w przyszłości zaowocuje bezpieczną i ostrożną jazdą.

  • Prelekcje z młodzieżą
  • Pogadanka z młodzieżą
  • Policjanci przybliżają założenia kampanii
  • Uczniowie przymierzają alkogogle
  • Prezentacja zdjęć ze zdarzeń drogowych
  • Uczeń w alkogoglach