Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie

Wypadł z ciągnika .....był pijany

Data publikacji 03.07.2017

Sześć osób rannych, manewr wyprzedzania w wykonaniu młodego kierowcy zakończony dachowaniem w rowie, dziecko potrącone na przejściu dla pieszych i pijany pasażer, który wypadł ….. z kabiny ciągnika. To drogowy bilans minionego weekendu w Powiecie Lublinieckim. Policjanci apelują o ostrożność i rozsądek!

Do pierwszego zdarzenia doszło w sobotę na drodze nr 46 w Herbach. Z wstępnych ustaleń drogówki wynika, że podczas manewru wyprzedzania, kierujący renault stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na pobocze i dachował w przydrożnym rowie. W wypadku ucierpieli kierowca oraz pasażerowie pojazdu. Wszyscy to młodzi ludzie w wieku od 17 do  20 lat. Przeprowadzone przez policjantów badanie stanu trzeźwości 19-letniego kierowcy nie wykazało w jego organizmie alkoholu. Szczegółowe okoliczności tego zdarzenia wyjaśniają policjanci z KPP w Lublińcu. Być może zawinił brak rozwagi i umiejętności młodego kierowcy, Badanie krwi wykaże natomiast, czy nie prowadził pod wpływem innych środków odurzających.

Do drugiego wypadku, doszło tego samego dnia w południe na Alei Solidarności w Lublińcu. Kierujący mazdą na przejściu dla pieszych potrącił 10-letnią dziewczynkę. Z relacji świadków wynika, że dziecko wtargnęło wprost pod nadjeżdżający samochód. Kierowca auta był trzeźwy.

Kolejne zdarzenie tego dnia policjanci odnotowali w Sierakowie Śląskim. Po 20.00, patrol drogówki został wezwany do obsługi zdarzenia na ulicy 22 Lipca. Po przybyciu na miejsce okazało się, że podczas jazdy pijany pasażer ciągnika rolniczego oparł się o drzwi …....i wypadł. Kierowca był trzeźwy, natomiast badanie stanu trzeźwości poszkodowanego pasażera wykazało ponad 2,5 promila alkoholu. Mężczyzna z obrażeniami głowy został przetransportowany do szpitala. Szczegółowe okoliczności tych zdarzeń wyjaśniają teraz lublinieccy policjanci.

Mundurowi apelują o ostrożność i rozsądek na drodze. Pamiętajmy, że chwila nieuwagi może kosztować życie lub zdrwowie człowieka.