Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie

Zginęła młoda kobieta

14 września 2012r. na drodze nr 789 doszło do tragicznego w skutkach wypadku. W czołowym zderzeniu dwóch pojazdów ranna została 58-latka z Woźnik. 21-latka zmarła w drodze do szpitala.

14 września 2012r. na drodze nr 789 doszło do tragicznego w skutkach wypadku. W czołowym zderzeniu dwóch pojazdów ranna została 58-latka z Woźnik. 21-latka zmarła w drodze do szpitala.  Nie wykluczone, że brak doświadczenia i nieuwaga były przyczyną tragicznego wypadku, do którego doszło kilka minut po 8.00 rano na odcinku Woźniki – Dyrdy. Kierująca samochodem osobowym marki Opel Astra, 21-letnia mieszkanka miejscowości Łazy, na łuku drogi straciła panowanie nad pojazdem i zderzyła się z samochodem marki Fiat Cinquecento. W wyniku zderzenia ranna została 58-letnia mieszkanka Woźnik kierująca Fiatem oraz kierująca Oplem. Pomimo natychmiastowej pomocy, wysiłki lekarzy nie przyniosły rezultatów. Młoda kobieta zmarła w karetce w drodze do szpitala. Z ustaleń policjantów zajmujących się wyjaśnianiem tej sprawy wynika, że 21-latka dopiero od roku posiadała uprawnienia do kierowania pojazdami. Nie wykluczone, że to właśnie brak doświadczenia i umiejętności właściwej oceny sytuacji na drodze były przyczyną wypadku. Przyczyny tragedii wyjaśnią śledczy z Wydziału Kryminalnego KPP Lubliniec.

Policjanci apelują o ostrożność do wszystkich kierowców, w szczególności do tych z krótkim stażem za kierownicą. Pamiętajmy, że chwila nieuwagi lub brak ostrożności mogą doprowadzić do tragedii na drodze.