Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie

Spotkanie z przyszłymi kierowcami

9 października 2012r. z Zespole Szkół Ogólnokształcąco – Technicznych nr 1 w Lublińcu, kilkudziesięciu uczniów, którzy za kilka miesięcy mogą już być młodymi kierowcami, uczestniczyło w spotkaniu z policjantem z „drogówki”.

 9 października 2012r. z Zespole Szkół Ogólnokształcąco – Technicznych nr 1 w Lublińcu, kilkudziesięciu uczniów, którzy za kilka miesięcy mogą już być młodymi kierowcami, uczestniczyło w spotkaniu z policjantem z „drogówki” zorganizowanym w ramach akcji „ Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie". Na początku spotkania, prowadzący zajęcia Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego w KPP Lubliniec,
przedstawił dane statystyczne dotyczące wypadkowości na drogach naszego powiatu, przyczyny tych zdarzeń oraz skutki płynące z nieostrożnej jazdy. Już za kilka miesięcy część uczniów może przystąpić do egzaminu na prawo jazdy i zasiąść za kierownicą pojazdu. Dlatego w dalszej części pogadanki, naczelnik omówił podstawowe przepisy i zasady bezpiecznego poruszania się po drogach. Na zakończenie, apelował do przyszłych, młodych kierowców o rozsądek i rozwagę podczas kierowania pojazdami.