Zlekceważyli prośby o ostrożność - ZNICZ 2017 - Komenda Powiatowa Policji w Lublińcu

ZNICZ 2017

Zlekceważyli prośby o ostrożność

W piątek rozpoczęła się ogólnopolska akcja ZNICZ. W związku z coraz większym natężeniem ruchu i niekorzystną aurą, policjanci apelują o ostrożność na drodze. Niestety, nie brakuje kierujących, którzy nie zamierzają skorzystać z rad mundurowych i narażają na niebezpieczeństwo życie i zdrowie swoje, ale także innych uczestników ruchu. Podczas weekendu policjanci zatrzymali dwóch takich kierujących.

W piątkowe popołudnie, policjanci z posterunku w Koszęcinie zatrzymali do kontroli drogowej kierującego motorowerem, który poruszał się bez kasku ochronnego. W trakcie kontroli, od 44-letniego mieszkańca Strzebinia policjanci wyczuli woń alkoholu. Chwilę później okazało się, że jazda bez kasku to tylko jedno z jego przewinień. Mundurowi zbadali trzeźwość mężczyzny i okazało się, że ma w organizmie prawie 2,5 promila alkoholu. Kolejnym elementem kontroli było sprawdzenie dokumentów. Poproszony o ich okazanie, 44-latek oświadczył, że nie może tego zrobić, ponieważ takowych nie posiada. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że motorower nie jest jego własnością oraz nie jest w ogóle zarejestrowany. Policjanci przekazali motorower właścicielowi, sporządzili dokumentację i niebawem nieodpowiedzialny kierowca za popełnione czyny odpowie przed sądem.

W najbliższym czasie trafi tam też 51-letni mieszkaniec miejscowości Zumpy. Funkcjonariusze z komisariatu w Woźnikach zatrzymali do kontroli drogowej kierującego renault. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości kierowcy wykazało w jego organizmie ponad 3 promile alkoholu. 51-latkowi grożą teraz 2 lata więzienia.

Policjanci apelują o zdrowy rozsądek i ostrożność za kierownicą Kierowcy, którzy decydują się na jazdę pod wpływem alkoholu narażają na niebezpieczeństwo życia i zdrowie swoje, ale także innych uczestników. Równie niebezpieczne mogą być także brak należytej ostrożności i łamanie obowiązujących przepisów. Przykładem może być sytuacja, do której doszło w piątek w rejonie skrzyżowania ulicy Stalmacha z drogą nr 11. Jak wynika z wstępnych ustaleń drogówki, kierujący mitsubishi nie ustąpił pierwszeństwa i doprowadził do zderzenia z citroenem. W wyniku zderzenia do szpitala trafił 68-letni kierowca mitsubishi.

 

Policjanci proszą o ostrożność na drodze. Duże natężenie ruchu, niekorzystna aura, która wiąże się z ograniczoną widocznością i śliska nawierzchnią, to czynniki, które w znaczący sposób utrudniają jazdę i zwiększają ryzyko wypadków. Zachowanie trzeźwości, przestrzeganie przepisów i rozwaga kierujących to w takich warunkach niezbędne elementy bezpiecznej jazdy.

  • Policjanci na miejscu zdarzenia
  • Zderzenie citroena i mitsubishi
  • Straż i policja na miejscu zdarzenia
  • Uczestnicy zderzenia
  • Służby na miejscu zderzenia