ZNICZ 2017

Jeden był pijany, drugi nie miał prawa usiąść za kierownicą

Na terenie całego Powiatu Lublinieckiego, w ramach akcji ZNICZ trwają wzmożone kontrole drogowe. Niestety pomimo licznych apeli i ostrzeżeń, policjanci zatrzymują kierowców, którzy stanowią na drodze zagrożenie. Wczoraj w ręce mundurowych wpadł pijany 53-latek, który przekroczył dopuszczalną prędkość oraz 34-latek, który prowadził samochód wbrew decyzji o cofnięciu uprawnień.

Wczoraj rano, w Strzebiniu policjanci drogówki zatrzymali kierującego nissanem 53-latka, który przekroczył dopuszczalną prędkość. Podczas kontroli okazało się jednak, że 53-latek jest nie tylko sprawcą wykroczenia, ale także przestępstwa. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało bowiem prawie promil alkoholu. W najbliższym czasie nieodpowiedzialny kierowca stanie przed sądem. Grozi mu 2 lata więzienia.

Kolejnego kierującego, który nie miał prawa siadać za kierownicą, policjanci prewencji zatrzymali w centrum Lublińca. Podczas patrolu ulicy Damrota, stróże prawa zatrzymali do kontroli kierującego audi 34-latka. Okazało się, że mężczyzna prowadzi, pomimo wydanej przez Starostę Powiatowego decyzji o cofnięciu uprawnień. Za popełnione przestępstwo grozi mu teraz 2-letni pobyt za kratami.