Działania „Trzeźwość” - Wiadomości - Komenda Powiatowa Policji w Lublińcu

Wiadomości

Działania „Trzeźwość”

Data publikacji 02.06.2014

Policjanci z drogówki od wczesnych godzin rannych prowadzą działania pn. "Trzeźwość”. Celem akcji jest skontrolowanie jak największej liczby kierujących i wyeliminowanie z dalszej jazdy osób, które jadą „na podwójnym gazie”.

Policyjne statystyki pokazują, że nietrzeźwi kierujący na naszych drogach wciąż stanowią poważny problem. Podczas minionego weekendu policjanci zatrzymali dwóch amatorów jazdy pod wpływem alkoholu. Zatrzymany w sobotę w Rusinowicach 62-letni mieszkaniec Bytomia, który spowodował kolizję, „wydmuchał” ponad 2,5 promila alkoholu. Wczoraj, panowanie nad motocyklem utracił 27-latek ze Skrzydłowic. Badanie stanu trzeźwości mężczyzny wykazało w jego organizmie prawie 3 promile alkoholu.

W celu wyeliminowania z dróg takich nieodpowiedzialnych i lekkomyślnych kierujących, od wczesnych godzin rannych funkcjonariusze z lublinieckiej drogówki w kilku wytypowanych miejscach powiatu prowadzą dziś wzmożone kontrole trzeźwości kierujących. Za jazdę z promilami grozi kara pozbawienia wolności do lat dwóch. Nietrzeźwy sprawca kolizji na jakiś czas musi się również pożegnać z prawem jazdy. Tylko w godzinach rannych mundurowi zatrzymali już dwóch zwolenników jazdy „po głębszym”.