sierż Mateusz Pompa uhonorowany Policyjną Odznaką Sprawności Fizycznej

Data publikacji 09.01.2017

W środę 5 stycznia br. w Centrum Olimpijskim w Warszawie odbyła się uroczystość uhonorowania policyjnych sportowców, którzy w ubiegłym roku odnieśli znaczące sukcesy na arenach polskich i międzynarodowych. Brązową Policyjną Odznaką Sprawności Fizycznej wyróżniony został sierż. Mateusz Pompa z Komisariatu Policji w Woźnikach.

5 stycznia w Warszawie odbyła się uroczystość uhonorowania policyjnych sportowców, którzy w ubiegłym roku odnieśli znaczące sukcesy na arenach polskich i międzynarodowych. Przybyli na spotkanie funkcjonariusze i pracownicy Policji z całej Polski otrzymali z rąk komendanta głównego Policji nadinsp. dr. Jarosława Szymczyka brązowe Policyjne Odznaki Sprawności Fizycznej i pamiątkowe ryngrafy. Gratulacje wyróżnionym składał także prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego Andrzej Kraśnicki.

Wśród zaproszonych oficjeli i gości honorowych znaleźli się m. in.: ks. biskup Józef Guzdek delegat Konferencji Episkopatu Polski ds. Duszpasterstwa Policji, naczelny kapelan Policji ks. Jan kot, Adam Krzesiński sekretarz generalny Polskiego Komitetu Olimpijskiego, Andrzej Strejlau były selekcjoner reprezentacji Polski, Stefan Majewski wielokrotny reprezentant Polski w piłce nożnej, obecnie dyrektor sportowy PZPN, Dariusz Goźdźiak pięcioboista nowoczesny, złoty medalista olimpijski z Barcelony w 1992 r. oraz Iwona Marcinkiewicz łuczniczka, olimpijka z Atlanty, Aten i Pekinu.

Wśród wyróżnionych policjantów znalazł się sierż. Mateusz Pompa z Komisariatu Policji w Woźnikach.

sierż. Pompa sztukę walki ju-jitsu trenuje już od szkoły podstawowej w klubie KSiSW Shogun Żarki Letnisko, pod okiem trenera Krystiana Pakuły. W trakcie kariery sportowej, jeszcze gdy był juniorem i młodzieżowcem, wywalczył między innymi 3 miejsce w Pucharze Polski, 3 miejsce w Mistrzostwach Polski, 3 miejsce w OTK ( Ogólnopolski Turniej Kwalifikacyjny do kadry ), a także stawał na podium w zawodach ligii.

Największe sukcesy sportowe odniósł jednak będąc seniorem. W 2015 roku na Mistrzostwach Polski federacji IMAF w Rudzie Śląskiej zdobył 1 miejsce i tytuł Mistrza Polski w ju-jitsu fighting w kategorii do 74 kg. Na tych samych zawodach w kategorii kick-boxing semi contact do 80 kg również zdobył złoty medal. W 2016 roku na Mistrzostwach Polski IMAF w Złotoryi obronił tytuł Mistrza Polski w ju-jitsu fighting do 74 kg, a także sięgnął po brązowy medal w kick-boxingu. Dobre występy na tych imprezach zaowocowały powołaniem do kadry Polski federacji IMAF na rozgrywane w Banja Luce ( Bośnia i Hercegowina ) Mistrzostwa Europy. Na odbywających się 27 listopada 2016r mistrzostwach, zdobył 1 miejsce i tytuł Mistrza Europy w ju-jitsu fighting w kategorii do 74 kg. Jednocześnie na tych samych zawodach wywalczył srebrny medal w drużynie.

Mateusz - gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!!!