Aplikacja „Numer ratunkowy SMS” - Wiadomości - Komenda Powiatowa Policji w Lublińcu

Wiadomości

Aplikacja „Numer ratunkowy SMS”

Data publikacji 23.02.2017

Lublinieccy policjanci przypominają o możliwości zgłaszania interwencji, za pomocą sms-a. Obecnie, większość zgłoszeń stanowią zawiadomienia telefoniczne. Z myślą o osobach niesłyszących i niedosłyszących, policjanci umożliwiają wezwanie pomocy przez wysłanie sms-a na nr 34/35 32 255.

Połączenie na numer alarmowy i przekazanie informacji o zaistniałym zdarzeniu to najczęstszy sposób powiadamiania o zdarzeniach służb ratunkowych.  O ile dla zdrowego człowieka jest to najszybszy najprostszy sposób komunikowania się i wezwania pomocy, o tyle dla osób mających trudności z komunikowaniem się, już nie.

W trosce o bezpieczeństwo tych osób, policjanci przypominają o działającej aplikacji „Numer ratunkowy SMS” dającej możliwość wezwania pomocy za pomocą sms-a.

W sytuacji zagrożenia, wystarczy wysłać sms-a na numer

34 35 32 255

W treści wiadomości winny być zawarte podstawowe informacje dotyczące zdarzenia tj. miejsce i rodzaj zagrożenia. Aplikacja obsługiwana jest przez dyżurnego komendy, który po odebraniu wiadomości sms nawiąże kontakt ze zgłaszającym lub skieruje funkcjonariuszy na miejsce zdarzenia.

Na terenie całego województwa śląskiego, pomoc można również wezwać za pośrednictwem wiadomości tekstowej SMS wysłanej na numer

695 997 997

Dyżurny Komendy Wojewódzkiej Policji informację taką przesyła do jednostki terenowej Policji, właściwej ze względu na miejsce zdarzenia.