Wiadomości

Policja prosi o kontakt osoby okradzione w kościele w Łagiewnikach Małych

Data publikacji 10.03.2017

Lublinieccy policjanci proszą o kontakt osoby, które w ostatnich miesiącach zostały okradzione w kościele pw. św. Jadwigi Śląskiej w Łagiewnikach Małych. Kryminalni zatrzymali kobietę, która wykorzystując nieuwagę pogrążonych w modlitwie wiernych, otwierała torebki i kradła portfele. Osoby, które zostały okradzione w ten sposób proszone są o kontakt z lubliniecką jednostką tel. 34/3532255 lub 997.

2 stycznia 2017r. policjanci z Wydziału Kryminalnego od mieszkanki Ząbkowic przyjęli zawiadomienie o kradzieży portfela z dokumentami i pieniędzmi. Kobieta została okradziona 31 grudnia 2016 r. podczas wieczornej mszy św. w kościele św. Jadwigi Śląskiej w Łagiewnikach Małych. Kryminalni i dzielnicowy przez kilka tygodni szukali złodzieja. Na początku marca ustali dane sprawcy, którym okazała się 49-letnia mieszkanka tej miejscowości. 8 marca kobieta została zatrzymana i usłyszała zarzut kradzieży. Okazało się, że podczas wieczornej mszy wykorzystała moment, gdy siedząca obok kobieta przyjmowała komunię i z pozostawionej torebki zabrała portfel z pieniędzmi i dokumentami. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że to nie jedyna kradzież jakiej w ostatnich miesiącach dopuściła się 49-latka.

 

Prowadzący sprawę policjanci proszą o kontakt osoby, które na przełomie roku 2016 i 2017 zostały okradzione w trakcie mszy w Parafii św. Jadwigi Śląskiej           w Łagiewnikach Małych

tel. 34/ 35 32 255