Na skróty tak – ale nie przez tory! - Wiadomości - Komenda Powiatowa Policji w Lublińcu

Wiadomości

Na skróty tak – ale nie przez tory!

Data publikacji 16.03.2017

Pośpiech do pracy czy szkoły oraz chęć skrócenie sobie drogi powoduje, że zarówno dzieci jak i dorośli decydują się na przechodzenie przez tory w niedozwolonych miejscach. Dzielnicowy i policjantka z Zespołu do Spraw Nieletnich wraz z funkcjonariuszem Straży Ochrony Kolei ostrzegali przed zagrożeniem najmłodszych mieszkańców.

Podczas rozmów z mieszkańcami Lubecka, policjantka z Zespołu ds. Nieletnich uzyskała informację o zagrożeniu, na jakie narażają się dzieci i młodzież z tej miejscowości. Skracając sobie drogę do szkoły, przechodzą w Kochcicach przez tory w miejscu niedozwolonym. Młodzi ignorują zagrożenie i przechodzą przez tory, po których regularnie kursują pociągi. Funkcjonariuszka wraz z dzielnicowym podjęli decyzję o przeprowadzeniu w szkołach pogadanek na temat zagrożeń związanych między innymi w niewłaściwym zachowaniem w obrębie torowisk. Stróże prawa zaprosili do współpracy funkcjonariusza Służby Ochrony Kolei i wspólnie odwiedzili uczniów z Zespołu Szkół w Lubecku, Kochanowicach oraz podstawówki w Kochcicach.

Podczas pogadanek, mundurowi przypomnieli najmłodszym o zasadach bezpieczeństwa jakich należy przestrzegać przechodząc przez przejazd oraz uświadamiali, że wchodząc na tory w niedozwolonym miejscu, narażają się na śmiertelne niebezpieczeństwo. Funkcjonariusze zachęcali do poświęcenia kilku chwil uwagi, które nic nie kosztują, ale ich brak może zadecydować o ich życiu.