Podsumowanie działań PASY - Wiadomości - Komenda Powiatowa Policji w Lublińcu

Wiadomości

Podsumowanie działań PASY

Data publikacji 17.03.2017

Wczoraj policjanci prowadzili akcję pod kryptonimem "Pasy". Mndurowi sprawdzali przede wszystkim, czy kierowcy i pasażerowie przestrzegają obowiązku jazdy w pasach bezpieczeństwa oraz czy dzieci przewożone są w odpowiednich fotelikach. Przypominamy, że naruszenie obowiązku używania pasów bezpieczeństwa przez kierującego pojazdem może skutkować nałożeniem mandatu w wysokości 100 złotych oraz przypisaniem 2 punktów karnych.

Lubliniecka drogówka prowadziła wczoraj działania „PASY”. Ich celem jest ograniczenie skutków wypadków drogowych, wynikających z niezapinania pasów bezpieczeństwa. Obowiązek ten bardzo często jest bagatelizowany przez kierujących oraz pasażerów, którzy nie zdają sobie sprawy jak ważne jest zapinanie pasów bezpieczeństwa oraz z tego, że pasy bezpieczeństwa często mogą uchronić przed poważnym urazem, utratą zdrowia, a nawet tragiczną śmiercią w wypadku drogowym.

W naszym powiecie w akcji uczestniczyło 10 policjantów drogówki. Mundurowi skontrolowali 72 pojazdy, w tym 63 samochody osobowe i 9 ciężarowych. W 60 przypadkach policjanci stwierdzili naruszenia. Bez zapiętych pasów bezpieczeństwa podróżowało 56 kierowców i 4 pasażerów. Za popełnione wykroczenia podróżni byli pouczani lub karani mandatami, ale przede wszystkim mundurowi wyjaśniali użytkownikom dróg, jak ważne jest korzystanie z pasów bezpieczeństwa podczas jazdy.