Wiadomości

Alkohol w pracy i za kierownicą. Policjanci apelują o zdrowy rozsądek!

Data publikacji 11.04.2017

Lublinieccy policjanci apelują o trzeźwość za kierownicą oraz w pracy i ostrzegają, że nie będzie pobłażania dla nietrzeźwych kierujących i pracowników. Tylko w pierwszym kwartale tego roku mundurowi zatrzymali ponad 30 kierowców prowadzących auta pod wpływem alkoholu. Byli też pijani ochroniarze i pracownicy na budowie.

Pomimo licznych apeli i działań profilaktycznych mających na celu zwiększenie świadomości o zagrożeniach wynikających z prowadzenia samochodu i wykonywania pracy pod wpływem alkoholu, wciąż nie brakuje osób, które lekceważą zdrowie swoje i innych. Pijani kierujący, nietrzeźwi ochroniarze i pracownicy na budowie pod wpływem alkoholu, to niestety rzeczywistość. W pierwszym kwartale tego roku, lublinieccy policjanci zatrzymali już ponad 30 nietrzeźwych kierujących. W marcu okazało się, że budowy autostrady w Woźnikach pilnują nietrzeźwi ochroniarze. W miniony piątek natomiast, policjanci interweniowali wobec dwóch pracowników, którzy pijani wykonywali prace na terenie budowy biblioteki.

Zbliża się świąteczny czas wizyt i rodzinnych spotkań. Policjanci z drogówki informują, że już w tym tygodniu rozpoczną działania mające na celu zwiększenie bezpieczeństwa poprzez wyeliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierujących. W kilku miejscach jednocześnie na terenie całego powiatu będą przeprowadzane wzmożone kontrole. Stróże prawa zapowiadają, że nie będzie pobłażania zarówno dla pijanych kierujących jak i pozostałych, którzy zlekceważą obowiązujące przepisy.