Wiadomości

Dzielnicowy i profilaktyk z dziećmi o bezpieczeństwie

Data publikacji 11.04.2017

Dzielnicowy i profilaktyk z Komendy Powiatowej Policji w Lublińcu odwiedzili wczoraj najmłodszych mieszkańców gminy Ciasna. Mundurowi odwiedzili kilka szkół, a tematem spotkań było bezpieczeństwo na drodze, w szkole i w domu. Wczorajsze pogadanki były też inauguracją konkursu plastycznego pt. „ Jestem bezpieczny na drodze”.

Dzielnicowy wraz z policjantem zajmującym się profilaktyką społeczną, odwiedzili wczoraj uczniów z podstawówek w Ciasnej, Glinicy, Molnej i Zborowskiego. Głównym tematem spotkań było szeroko rozumiane bezpieczeństwo. Mundurowi przypomnieli dzieciom podstawowe zasady jakich powinny przestrzegać w szkole, w domu oraz na ulicy, a w drugiej części spotkania odpowiadali na zadawane im pytania.

Wczorajsze pogadanki, były też okazją do inauguracji pierwszego etapu konkursu pt. „Jestem bezpieczny na drodze” zorganizowanego przez lubliniecką komendę, Urząd Gminy w Ciasnej, placówki szkolne, Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej. W ramach konkursu, dzieci z klas I-III przygotują prace plastyczne, które oceni komisja konkursowa. W maju nastąpi finał konkursu i wręczenie nagród zwycięzcom.

  • Policjanci z młodzieżą
  • Spotkanie na sali