Wiadomości

W upały nie zostawiaj dzieci i zwierząt w samochodzie !

Data publikacji 21.06.2017

Przed nami lato, czas relaksu, wypoczynki i...wysokich temperatur. Apelujemy, aby w żadnym przypadku nie zostawiać w samochodzie, nawet na chwilę, dzieci i zwierząt. Kilkuset złotowy mandat karny, to najmniejsza konsekwencja nieodpowiedzialnego zachowania. W rzeczywistości może nią być czyjeś zdrowie, a nawet życie.

Nawet jeśli wydaje się nam, że załatwienie jakiejś sprawy zajmie chwilę, nie zostawiajmy swoich pociech samych. Upał na zewnątrz powoduje, że we wnętrzu pojazdu robi się swego rodzaju szklarnia, w której temperatura jest znacznie wyższa od tej na zewnątrz.

Nie bądźmy obojętni! Gdy zauważymy, że jakaś osoba czy zwierzę znajduje się w sytuacji zagrażającej życiu lub zdrowiu poinformujmy o wszystkim policję dzwoniąc pod numer tel. alarmowego 997 lub 112. Policjanci zwracają szczególną uwagę na takie sytuacje. Pamiętajmy też o tym, że jeśli funkcjonariusze stwierdzą, że dłuższe pozostawanie psa w aucie zagraża jego życiu, mają prawo użyć wszelkich środków umożliwiających wydostanie go z pojazdu – włącznie z wybiciem szyby.

Zwracamy się również z prośbą do osób postronnych, aby chcąc zapobiec tragicznym konsekwencjom bezmyślności reagowały na tego rodzaju przypadki powiadamiając odpowiednie służby.