Zabezpieczyli Rajd Młodych Kierowców - Wiadomości - Komenda Powiatowa Policji w Lublińcu

Wiadomości

Zabezpieczyli Rajd Młodych Kierowców

Data publikacji 11.07.2017

Już po raz drugi, na terenie Powiatu Lublinieckiego odbył się Rajd Młodych Kierowców. Nad bezpieczeństwem uczestników i kibiców niedzielnej imprezy, na drogach dojazdowych i na trasach odcinków specjalnych czuwali policjanci i strażacy.

Kilkanaście załóg rywalizowało w Powiatowym Rajdzie Młodych Kierowców, który na terenie Powiatu Lublinieckiego odbył się w minioną niedzielę. Miłośnicy czterech kółek mieli do pokonania cztery odcinki specjalne oraz musieli wykazać się umiejętnością udzielania pierwszej pomocy poszkodowanemu w wypadku drogowym. Nad bezpieczeństwem kierowców i fanów imprezy czuwali policjanci z lublinieckiej drogówki oraz strażacy. Dzięki zaangażowaniu i dobrej współpracy służb impreza przebiegła bez zakłóceń.

Brawura i szybkość, to dwa czynniki stanowiące najczęstsze przyczyny zdarzeń drogowych. Wakacyjna aura dodatkowo powoduje, że część kierowców nieco mocniej naciska na gaz. Policjanci apelują jednak o ostrożność i zdrowy rozsądek. Nadmierna prędkość, połączona z brakiem doświadczenia w przypadku kierujących, którzy zaledwie kilka miesięcy posiadają uprawnienia, może skutkować wypadkiem drogowym, a w konsekwencji utratą zdrowia lub życia.

  • Policjanci zabezpieczali rajd
  • Przejazd uczestnika rajdu
  • Samochód biorący udział w wyścigu
  • Policyjny radiowóz na skrzyżowaniu przy jednym z odcinków specjalnych
  • Policjantka z drogówki
  • Przejazd jednego z uczestników rajdu