Uwaga Upały!!! - Wiadomości - Komenda Powiatowa Policji w Lublińcu

Wiadomości

Uwaga Upały!!!

Policjanci apelują o szczególną ostrożność w czasie nadchodzących upałów.

Przez całą Polskę przetacza się fala upałów. Jak przewidują synoptycy, w ciągu najbliższych kilku dni temperatura będzie tylko rosnąć. W związku z tym szczególną uwagę należy zwrócić na najmłodszych oraz osoby starsze -chrońmy je przed bezpośrednim działaniem promieni słonecznych, pod żadnym pozorem nie pozostawiajmy – nawet na chwilę – w samochodzie, bądź na otwartym terenie, gdyż grozi im przegrzanie lub udar słoneczny.
Pamiętajmy o naszych zwierzętach domowych, które również są narażone na niebezpieczeństwo utraty zdrowia lub życia w tak gorące dni.

Policjanci z lublinieckiej Komendy Policji apelują do wszystkich osób o zachowanie szczególnej rozwagi w trakcie wypoczynku nad wodą. Pamiętajmy o najważniejszych poradach ratowników Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, którzy są partneram Policji w akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo...nad wodą”:

- nigdy nie wolno skakać do nieznanej wody, ponieważ nie wiadomo czego można się spodziewać pod jej lustrem,
- nie wolno wchodzić celowo do wody w miejscach niebezpiecznych, tam gdzie według naszego rozeznania znajdują się na przykład: wiry, wodorosty, zimne prądy, itp.,
- zainteresuj się zawsze bezpieczeństwem dzieci przebywających nad wodą i w jej pobliżu,
- nie wszczynaj nigdy fałszywych alarmów, nie popychaj nigdy do wody osób, które się tego nie spodziewają,
- nie biegaj nigdy po pomostach, możesz potrącić znajdujące się tam osoby, a sam narażasz się na uszkodzenia ciała przy upadku,
- dla zapewnienia maksimum bezpieczeństwa osobom korzystającym z kąpieli, szczególnie dzieciom, należy zabezpieczyć dostępne pomoce typu: skrzydełka pływackie, koła nadmuchiwane, itp. najlepiej w kolorze jaskrawym, np. pomarańczowym lub żółtym.

TELEFON ALARMOWY NAD WODĄ TO:  601-100-100

Zapamiętaj !!!

NIGDY NIE ŁĄCZ WYPOCZYNKU NAD WODĄ Z ALKOHOLEM