Policjanci zabezpieczyli nielegalne automaty - Wiadomości - Komenda Powiatowa Policji w Lublińcu

Wiadomości

Policjanci zabezpieczyli nielegalne automaty

Data publikacji 30.08.2017

Lublinieccy policjanci podczas wspólnych działań z antyterrorystami z KWP i funkcjonariuszami KAS zabezpieczyli nielegalne automaty do gier o wartości 24 tys. zł. W centrum miasta, „pod przykrywką” sklepu monopolowego funkcjonował nielegalny punkt gier hazardowych.

Wspólne działania lublinieckich policjantów zajmujących się zwalczaniem przestępczości gospodarczej, antyterrorystów z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach i funkcjonariuszy Krajowej Administracji Skarbowej skierowane były przeciwko osobom zajmującym się organizowaniem gier, niezgodnie z obowiązującą ustawą o grach hazardowych.

 

Od pewnego czasu, w zainteresowaniu śledczych zajmujących się zwalczaniem przestępczości gospodarczej, pozostawał jeden z lokali w centrum miasta. Funkcjonujący jako sklep monopolowy, okazał się miejscem, w którym organizowane były nielegalne gry hazardowe. Wczoraj, policjanci zabezpieczyli tam 2 automaty do gier hazardowych o wartości 24 tys. zł, na których zainstalowane były gry o charakterze losowym, prowadzone w celach komercyjnych. Zabezpieczone maszyny policjanci przekazali funkcjonariuszom KAS, którzy przejmą postępowanie do dalszego prowadzenia.

 

Przypomnijmy: 1 kwietnia br. weszły w życie zmiany w ustawie o grach hazardowych. Nowelizacja przepisów zakazuje posiadania automatów do gier (poza wyjątkami wskazanymi akcie prawnym). Przestępstwo posiadania nielegalnych gier hazardowych zagrożone jest karą grzywny, pozbawienia wolności do lat 3 albo obu tym karom łącznie.

Ładowanie odtwarzacza...