Wiadomości

Ojciec na miejscu pasażera, a pijana córka za kierownicą

Data publikacji 06.09.2017

Lublinieccy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującą audi. Badanie stanu trzeźwości siedzącej za kierownicą 35-latki wykazało, że była pijana. Na miejscu pasażera siedział natomiast trzeźwy ojciec kobiety.

Wczoraj około 8.00 na ulicy Żeromskiego w Lublińcu policjanci zatrzymali do kontroli audi A4. Za kierownicą samochodu siedziała 35-letnia kobieta. Przeprowadzone przez policjantów badanie stanu trzeźwości wykazało w jej organizmie ponad promil alkoholu. Stróże prawa zatrzymali prawo jazdy nietrzeźwej kierującej a samochód przekazali ojcu, który podróżował na miejscu pasażera. Mężczyzna był trzeźwy.

Apelujemy do kierujących pojazdami, aby wybierając się w podróż zawsze byli wypoczęci i trzeźwi. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości co do stanu trzeźwości, istnieje możliwość wykonania badania trzeźwości kierowcy na własną prośbę. Wystarczy zgłosić się do dyżurnego komendy z prawem jazdy i badanie takie zostanie wykonane.

Należy również reagować w sytuacji, gdy widzimy osobę nietrzeźwą wsiadającą za kierownicę samochodu lub na rower. Taka postawa to nasz społeczny obowiązek. Powinno się wówczas podjąć działania zmierzające do nie dopuszczenia takiej osoby do kierowania pojazdem, a w sytuacji, gdy okaże się to niemożliwe, niezwłocznie powiadomić Policję.