Wiadomości

"Bezpieczna droga do szkoły" w Powiecie Lublinieckim

Data publikacji 06.09.2017

Trwają policyjne działania „Bezpieczna droga do szkoły”. Przed rozpoczęciem zajęć w szkołach policjanci lustrowali drogi i sprawdzali stan oznakowania w rejonach szkół. W najbliższych dniach stróże prawa będą odwiedzać uczniów w szkołach i przeprowadzać pogadanki na temat bezpieczeństwa.

 

Stałym elementem działań „Bezpieczna droga do szkoły” są wizyty policjantów w placówkach oświatowych. Zajęcia z funkcjonariuszem zawsze są dla dziec dużą atrakcją, co zachęca je do poznawania zasad ruchu drogowego. Nie do przecenienia jest wiedza funkcjonariuszy z „drogówki”, którzy poza omówieniem najważniejszych przepisów, potrafią udzielić dzieciom porad praktycznych oraz wskazać najbardziej niebezpieczne miejsca w rejonie szkoły.

Kształtowanie u dzieci właściwych nawyków to żmudna praca, ale opłaca się ją wykonać, bo nawyki te zostają na całe życie.

Policjantka z Zespołu ds. Nieletnich i funkcjonariusze drogówki odwiedzili dziś podopiecznych Ośrodka Rehabilitacyjnego w Rusinowicach. Stróże prawa przeprowadzili pogadankę na temat bezpiecznych zachowań w drodze do i ze szkoły, przypomnieli obowiązujące przepisy dotyczące poruszania się na drodze oraz zachęcali do stosowania elementów odblaskowych. Na zakończenie spotkania uczestnicy mieli możliwość obejrzenia sprzętu i pojazdów, jakimi poruszają się policjanci w codziennej służbie.