Podsumowanie działań NURD - Wiadomości - Komenda Powiatowa Policji w Lublińcu

Wiadomości

Podsumowanie działań NURD

Data publikacji 11.09.2017

Lubliniecka drogówka podsumowała piątkowe działania „NURD”. Mundurowi nałożyli łącznie 20 mandatów karnych. Celem akcji jest poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Piesi stanowią szczególnie zagrożoną grupę uczestników ruchu drogowego. Dynamiczny wzrost liczby osób zmotoryzowanych potęguje stopień zagrożenia dla ich życia i zdrowia. W piątek, od rana policjanci drogówki prowadzili działania pod hasłem "Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego". Mundurowi zwracali szczególną uwagę na właściwe zachowanie kierujących wobec pieszych oraz zgodne z przepisami poruszanie się pieszych, w tym na oznakowanych przejściach, a także stosowanie się do sygnalizacji świetlnej. Policjanci sprawdzali stan techniczny pojazdów oraz obowiązkowe wyposażenie. Zarówno na pieszych, jak i kierowców, którzy poruszali się niezgodnie z przepisami nakładano mandaty.

Mundurowi nałożyli 20 mandatów karnych, w tym 3 na pieszych, 9 na kierujących rowerami i 8 na kierowców pojazdów mechanicznych. Piesi popełniali wykroczenia przechodząc w miejscach niedozwolonych lub nie dostosowując się do sygnalizacji świetlnej. Do sądu skierowano także 2 wnioski o ukaranie.

  • Policjant rozmawia z rowerzystką
  • Działania NURD
  • Policjant rozmawia z kierującym motocyklem