Śmiertelne potrącenie w Sierakowie - Wiadomości - Komenda Powiatowa Policji w Lublińcu

Wiadomości

Śmiertelne potrącenie w Sierakowie

Data publikacji 09.10.2017

Lublinieccy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadków, do których doszło w minionych dniach na terenie powiatu. W Psarach potrącona na przejściu dla pieszych kobieta trafiła do szpitala. W Sierakowie zginął potrącony przez samochód 78-letni rowerzysta. Policjanci apelują o ostrożność.

W minionych dniach na terenie Powiatu Lublinieckiego doszło do dwóch wypadków z udziałem pieszych i rowerzystów. W czwartek, w Psarach kierujący Oplem potrącił przechodzącą przez przejście dla pieszych kobietę. Ranna 55-latka została przetransportowana do szpitala.

Zderzenia z samochodem, do którego doszło w sobotnie popołudnie w Sierakowie nie przeżył natomiast 78-letni rowerzysta. Pomimo natychmiastowej pomocy medycznej, mężczyzna zmarł. Policjanci zbadali stan trzeźwości kierujących samochodami. Wyniki przeprowadzonych badań nie wykazały w ich organizmach zawartości alkoholu. Szczegółowe okoliczności tych zdarzeń wyjaśniają teraz śledczy z KPP w Lublińcu.

Mundurowi apelują o ostrożność do wszystkich uczestników ruchu. Pogarszające się warunki pogodowe nie sprzyjają kierowcom. Opady deszczu, mniejsza widoczność i śliska nawierzchnia zwiększają ryzyko wypadku. Zachowanie szczególnej ostrożności przez wszystkich uczestników dróg oraz stosowanie odblasków przez pieszych i rowerzystów, w znaczący sposób poprawi bezpieczeństwo na drodze.

 

  • Wypadek w Psarach
  • Zdarzenie w Psarach
  • Policjanci i strażacy na miejscu wypadku w Sierakowie