Wiadomości

Lublinieccy policjanci mają nowy miernik prędkości

Data publikacji 04.01.2018

Do policjantów lublinieckiej drogówki trafił nowy laserowy miernik prędkości TruCAM LTI 20/20. Rejestracja obrazu za pomocą tego urządzenia umożliwia ujawnianie wykroczeń bez konieczności zatrzymywania sprawcy. Dziś o 9.00 odbył się briefing prasowy, podczas którego mundurowi przeprowadzili praktyczną prezentację sprzętu. Jutro urządzenie wykorzystanie zostanie podczas działań „Prędkość”.

Nadmierna prędkość to niezmiennie czynnik stanowiący jedną z najczęstszych przyczyn zdarzeń drogowych. Policjanci drogówki prowadzą systematyczne działania mające na celu dyscyplinowanie kierujących, którzy lekceważą obowiązujące w tym zakresie przepisy. Z początkiem nowego roku mundurowi będą testowali nowy, laserowy miernik prędkości. To praktycznie takie samo urządzenie jakie było wykorzystywane do tej pory przez policjantów z drogówki w całej Polsce. Różni się jednak tym, że zapisuje obraz sprawcy wykroczenia.

Prezentacji sprzętu policjanci dokonali dziś podczas krótkiego briefingu prasowego, z udziałem przedstawicieli lokalnej prasy i administratorów portali internetowych, który odbył się o 9.00 na terenie jednostki.

Jak działa nowy radar lublinieccy policjanci sprawdzą już jutro, podczas działań „Prędkość”. W ramach akcji, przeprowadzane będą kontrole kaskadowe, co w praktyce oznacza nawet kilka punktów kontrolnych na określonym odcinku drogi. Policjanci już dziś ostrzegają, że nie będzie pobłażania dla kierujących przekraczających dopuszczalną prędkość, podróżujących bez pasów bezpieczeństwa czy korzystających z telefonów komórkowych podczas jazdy.
 

 

  • Policjanci prezentują nowe urzadzenie
  • Szkolenie w świetlicy komendy dot. nowego laserowego miernika
  • Policjanci prezentują nowy sprzęt
  • Policjant dokonuje pomiaru nowym urządzeniem
  • Nowy sprzęt
  • Policjant mierzy prędkość pojazdów