Podsumowanie działań "Prędkość" - Wiadomości - Komenda Powiatowa Policji w Lublińcu

Wiadomości

Podsumowanie działań "Prędkość"

Data publikacji 08.01.2018

W piątek, na terenie powiatu lublinieckiego policjanci, przeprowadzili działania „Prędkość”. Podczas akcji mundurowi wykorzystali nowe urządzenie do pomiaru prędkości tj. laserowy miernik TruCam. Mundurowi zatrzymali 65 kierujących, którzy przekroczyli dopuszczalną prędkość. W dwóch przypadkach, nadmierny pośpiech skutkował utratą prawa jazdy.

W miniony piątek, policjanci w kilku miejscach na terenie powiatu sprawdzali, czy kierowcy nie poruszają się z nadmierną prędkością. Stróże prawa ujawnili 65 przypadków przekroczenia prędkości i na 62 kierujących nałożyli mandaty karne. Dla dwóch kierujących, oprócz mandatu, nadmierny pośpiech skutkował także czasową utratę prawa jazdy. W Strzebiniu,48-latek z Babienicy kierujący audi, w terenie zabudowanym jechał z prędkością przekraczającą 110 km/h. Tylko trochę mniej „na liczniku” miał kierujący fiatem 30-latek z Częstochowy zatrzymany do kontroli w Herbach. Obaj mężczyźni stracili prawo jazdy na trzy miesiące.
Z uwagi na fakt, iż nadmierna prędkość jest najczęstsza przyczyną wypadków, tego rodzaju działania policjanci będą przeprowadzać cyklicznie na terenie całego powiatu.
Przypominamy, że kierowanie pojazdem z nadmierną prędkością w terenie zabudowanym, wiąże się z zatrzymaniem prawa jazdy na okres trzech miesięcy. Natomiast kierowanie pojazdem pomimo zatrzymania uprawnień, skutkuje ponownym egzaminem sprawdzającym kwalifikacje kierowcy.