Podsumowanie działań "Alkohol i narkotyki" - Wiadomości - Komenda Powiatowa Policji w Lublińcu

Wiadomości

Podsumowanie działań "Alkohol i narkotyki"

Data publikacji 09.01.2018

Lublinieccy policjanci przeprowadzili wczoraj działania pod nazwą ,,Alkohol - Narkotyki”. Mundurowi, podczas kontroli drogowych, sprawdzili trzeźwość 858 kierujących. Wszyscy skontrolowani kierowcy pojazdów mechanicznych byli trzeźwi. Niestety, rowerzyści już nie.

Liczne apele i kampanie promujące trzeźwość na drodze, w większości przypadków skierowane są do kierujących pojazdami samochodowymi. Musimy jednak pamiętać, że każdy nietrzeźwy uczestnik ruchu stanowi na drodze zagrożenie. Nagły, niespodziewany manewr rowerzysty, który np. bez uprzedzenia zmieni pas ruchu, czy pieszy, który nagle wtargnie na jezdnię pod nadjeżdżający samochód – także stanowi ogromne zagrożenie zarówno dla siebie jak i pozostałych użytkowników dróg. Z policyjnych statystyk i relacji samych mieszkańców wynika jednakże, że niezmechanizowani uczestnicy ruchu nie zdają sobie sprawy z zagrożenia, a w wielu przypadkach po prostu je lekceważą.

Podczas wczorajszych działań, policjanci nie zatrzymali pijanego kierowcy samochodu. W Boronowie, w ich ręce wpadli jednak dwaj nietrzeźwi rowerzyści. Wynik badania 66-letniego mieszkańca tej miejscowości wykazał w jego organizmie ponad 2 promile. Drugi pijany cyklista „wydmuchał” ponad pół promila.

Policjanci apelują o trzeźwość na drodze do wszystkich uczestników ruchu drogowego i już zapowiadają kolejne działania, których celem będzie wyeliminowanie z dróg osób zagrażających bezpieczeństwu.