Usiedli za kierownicą pijani i wbrew zakazom - Wiadomości - Komenda Powiatowa Policji w Lublińcu

Wiadomości

Usiedli za kierownicą pijani i wbrew zakazom

Data publikacji 14.02.2018

Zaledwie w ciągu dwóch dni policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy zdecydowali się usiąść za kierownicą samochodu pomimo sądowego zakazu oraz kobietę, która kierowała pojazdem będąc w stanie nietrzeźwości. Nieodpowiedzialni kierowcy za swoje czyny niebawem odpowiedzą przed sądem.

Wczoraj w południe w Sadowie policjanci z posterunku w Koszęcinie zatrzymali do kontroli kierującego mercedesem. Okazało się, że siedzący za kierownicą 39-latek posiada zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Podobna sytuacja miała miejsce dziś do południa. Koszęcińscy policjanci zatrzymali kierującego volkswagenem caddy 36-latka. Podczas kontroli okazało się, że mężczyzna także posiada sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, a przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało, że jest także pod wpływem alkoholu.

Miała odwagę pijana usiąść za kierownicą, ale zabrakło jej już na konfrontację z policjantami. Dziś w nocy kierująca fiatem, na widok policyjnego patrolu na ulicy Skłodowskiej w Lublińcu, nagle zawróciła i wjechała w jedną z bocznych ulic. Gwałtowny manewr wzbudził podejrzenia mundurowych, którzy ruszyli w ślad za fiatem i zatrzymali pojazd do kontroli. Po kilku minutach stróże prawa wiedzieli już, dlaczego 52-letnia mieszkanka postanowiła tak nagle zmienić kierunek jazdy. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało w jej organizmie prawie promil alkoholu. Podczas kontroli okazało się także, że kobieta nie posiada przy sobie wymaganych dokumentów.

Nieodpowiedzialni kierowcy za swoje czyny niebawem odpowiedzą przed sądem.