Nie po raz pierwszy stanie przed sądem - Wiadomości - Komenda Powiatowa Policji w Lublińcu

Wiadomości

Nie po raz pierwszy stanie przed sądem

Data publikacji 27.02.2018

Kryminalni zakończyli postępowanie dotyczące kilku włamań, do których doszło w ostatnich trzech miesiącach w Lublińcu. Łupem włamywacza padły komputer, pieniądze i karabinek pneumatyczny. Sprawcą okazał się dobrze już znany policjantom 21-latek z Lublińca.

W połowie grudnia 2017r. Policjanci odnotowali włamanie do jednej z lublinieckich hurtowni. Łupem włamywacza padły wówczas pieniądze oraz komputer. Pod koniec stycznia uruchomiony system alarmowy spłoszył złodzieja, który usiłował dostać się do pomieszczeń poczty. Po wypchnięciu okna włamywacz zdołał natomiast wejść do pomieszczeń gabinetu weterynarii, skąd skradł pieniądze. W połowie lutego policjanci odnotowali kolejne włamanie, tym razem do jednego z budynków na ulicy Zwycięstwa. Łupem włamywacza padł karabinek pneumatyczny.

Prowadzący sprawy policjanci z Wydziału Kryminalnego zabezpieczyli ślady i przesłuchiwali świadków. Zebrany materiał pozwolił na ustalenia danych i zatrzymanie sprawcy, którym okazał się dobrze już znany mundurowym 21-latek z Lublińca. Młody człowiek usłyszał zarzuty i niebawem kolejny raz stanie przed sądem.