Policjanci kontrolują zbiorniki wodne - Wiadomości - Komenda Powiatowa Policji w Lublińcu

Wiadomości

Policjanci kontrolują zbiorniki wodne

Data publikacji 07.03.2018

W ostatnich dniach temperatura powietrza nieco wzrosła i zamarznięte zbiorniki mogą stanowić śmiertelną pułapkę. Lublinieccy policjanci kontrolują miejsca, które niejednokrotnie są ulubionym miejscem zabaw dzieci, ale również sposobem amatorskiego połowu ryb. Szczególnie teraz, kiedy grubość lodu w wielu miejscach nie przekracza nawet kilku centymetrów, istnieje realne zagrożenie jego załamania się i utonięcia.

Niestety zdarza się, że dzieci wybierając zabawę na świeżym powietrzu, wchodzą na zamarznięte zbiorniki wodne, nieświadome grożącego im niebezpieczeństwa. Szczególnie teraz, kiedy grubość lodu w wielu miejscach nie przekracza nawet kilku centymetrów, istnieje zagrożenie jego załamania się i utonięcia. Dlatego lublinieccy policjanci dbając o bezpieczeństwo najmłodszych mieszkańców regularnie patrolują teren wokół Zalewu w Parku Miejskim oraz pozostałe zbiorniki sprawdzając, czy nie przebywają tam dzieci bez nadzoru dorosłych.

Oprócz dzieci, z zamarzniętych akwenów chętnie korzystają także wędkarze. Mundurowi sprawdzają warunki w jakich łowią ryby, przypominając, że lód nie ma tej samej grubości na całej powierzchni, a poruszanie się po nim bez odpowiedniej wiedzy oraz sprzętu asekuracyjnego może zakończyć się tragicznie.

Pamiętajmy, że wchodzenie na zamarzniętą taflę wody zawsze jest ryzykowne. Pokrywa lodu ulega ciągłym zmianom, również dobowym i nigdy nie ma tej samej grubości na całym zbiorniku. Nieprzemyślane, lekkomyślne korzystanie z uroków zimy może zakończyć się tragicznie. Kontrolujmy, gdzie bawią się nasze dzieci. Uczulmy je na niebezpieczeństwo, jakie niesie ze sobą zabawa na zamarzniętych rzekach i jeziorach. Sprawdźmy czy w razie potrzeby będą umiały wezwać pomoc. Uczmy przewidywania i unikania sytuacji zagrażających życiu i zdrowiu.

  • Kontrola zbiorników wodnych na terenie Lublińca
  • Kontrole zbiorników
  • Radiowóz nad zalewem
  • Policjanci kontrolują zbiorniki wodne
  • Policjant nad zbiornikiem