Cieplej – nie znaczy bezpieczniej! - Wiadomości - Komenda Powiatowa Policji w Lublińcu

Wiadomości

Cieplej – nie znaczy bezpieczniej!

Data publikacji 07.03.2018

Wzrost temperatury i nieco lepsza widoczność może sprawić, że kierujący stracą czujność i nie zachowają należytej ostrożności. O tym, że nawierzchnia może być śliska, a nadmierna prędkość bardzo niebezpieczna, przekonali się uczestnicy wypadku, do którego doszło wczoraj na odcinku pomiędzy Koszęcinem a Bruśkiem. Policjanci apelują o ostrożność.

Poprawa aury związana z lepszą widocznością i z pozoru suchą nawierzchnią może spowodować, że wielu kierujących zdecyduje się na nieco szybszą jazdę. Brak ostrożności i nadmierna prędkość może doprowadzić do wypadku. Wczoraj przekonali się o tym podróżujący fordem mężczyźni. Kierujący samochodem na łuku drogi nr 907 stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na lewy pas jezdni i wpadł do rowu. W wyniku zdarzenia obrażeń ciała doznał 32-letni pasażer.

Policjanci apelują o rozwagę i ostrożność za kierownicą. Ładniejsza pogoda może sprawić, że kierowcy źle ocenią warunki na drodze i nie zachowają ostrożności. Jezdnia w dalszym ciągu w wielu miejscach może być śliska, a to oznacza dłuższa drogę hamowania i ryzyko poślizgu.