Wiadomości

Podsumowanie działań „Bezpieczne skrzyżowanie”

Data publikacji 12.03.2018

Policjanci z lublinieckiej drogówki przeprowadzili działania pod kryptonimem „Bezpieczne skrzyżowanie”. Mundurowi zwracali uwagę na naruszenia przepisów ruchu drogowego w rejonie skrzyżowań. Podczas akcji okazało się, że obowiązujących przepisów nie przestrzegają zarówno kierujący jak i piesi.

W celu zwiększenia bezpieczeństwa w rejonie skrzyżowań na terenie miasta policjanci prowadzili w piątek działania pod nazwą „Bezpieczne skrzyżowanie”. W tym czasie mundurowi obserwowali skrzyżowania oraz rejony miejsc, gdzie najczęściej dochodzi do potrąceń pieszych.

Policjanci ujawnili łącznie 16 wykroczeń popełnionych przez kierujących pojazdami, które dotyczyły zarówno przekraczania prędkości jak i niestosowania się do sygnalizacji świetlnej. Podczas akcji mundurowi odnotowali także 2 przewinienia pieszych, związane z przechodzeniem przez jezdnię w miejscach niedozwolonych.

Celem tego rodzaju działań jest przede wszystkim ograniczenie oraz w miarę możliwości wyeliminowanie zdarzeń drogowych w rejonie skrzyżowań, a także zapobieganie popełnianiu wykroczeń.