Kolejne działania mundurowych z Woźnik i ITD - Wiadomości - Komenda Powiatowa Policji w Lublińcu

Wiadomości

Kolejne działania mundurowych z Woźnik i ITD

Data publikacji 13.04.2018

W odpowiedzi na sygnały lokalnej społeczności, policjanci z Woźnik przeprowadzili kolejne działania z Inspekcją Transportu Drogowego. Mundurowi w szczególności sprawdzali czy kierowcy ciężarówek przestrzegają ograniczeń dotyczących tonażu. Okazało się, że nie wszyscy pilnowali, by waga samochodu z ładunkiem nie przekraczała dopuszczalnej masy całkowitej pojazdu.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, policjanci z Komisariatu Policji w Woźnikach przeprowadzili kolejne działania z funkcjonariuszami Inspekcji Transportu Drogowego. W związku z uwagami mieszkańców dotyczącymi uszkodzeń nawierzchni dróg i rozjeżdżonych poboczy, mundurowi przyglądali się, czy kierowcy ciężarówek przestrzegają ograniczeń dotyczących tonażu. Podczas działań stróże prawa skontrolowali kilka pojazdów ciężarowych. W jednym przypadku okazało się, że kierowca załadował o 7 ton kruszywa za dużo. Oprócz tego, w związku ze złym stanem technicznym, mundurowi zatrzymali 6 dowodów rejestracyjnych.

W najbliższym czasie policjanci przeprowadzą kolejną akcję, a tymczasem ostrzegają, że za przekraczanie dopuszczalnej masy całkowitej pojazdu grożą wysokie kary.