Bezpieczna majówka - Wiadomości - Komenda Powiatowa Policji w Lublińcu

Wiadomości

Bezpieczna majówka

Data publikacji 07.05.2018

Za nami długi majowy weekend. Na terenie powiatu lublinieckiego nad bezpieczeństwem wypoczywających i podróżnych czuwali policjanci całego garnizonu lublinieckiego. Podczas majowego weekendu nie odnotowano żadnego wypadku drogowego i 14 niegroźnych kolizji. Stróże prawa zatrzymali 3 kierowców pod wpływem alkoholu.

Majowy weekend to czas wytężonej służby dla policjantów. Podczas dużej ilości dni wolnych gdy na drogach jest więcej podróżnych zawsze jest większa ilość policjantów. Podsumowując wszystkie dni majowego weekendu, w sumie na terenie powiatu lublinieckiego dbało o bezpieczeństwo około 250 funkcjonariuszy wszystkich pionów. Policjanci byli kierowani na drogi powiatu lublinieckiego jak również w miejsca wypoczynku i zabaw mieszkańców i osób ich odwiedzających.

Tak duża liczba policjantów kierownych do służby i skuteczne ściganie piartów drogowych dała pozytywny efekt gdyż na terenie powiatu nie doszło do żadnego wypadku drogowego. Odnotowaliśmy 14 kolizji drogowych. Ponadto z dalszej jazdy wyeliminowaliśmy 3 kierowców pod wpływem alkoholu. Dodatkowo policjanci zatrzymali trzech kierowców, którzy nie stosowali się do postanowanie sądu o zakazie kierowania pojazdami.

Bezpieczeństwo w majowy weekend to nie tylko służba na drogach ale również w rejonie miejsc wypoczynku i zabawy mieszkańców powiatu i ich gości. Dzielnicowi rozpoznawali miejsca potencjalnie zagrożone negatywnymi zachowaniami i przekazywali te informacje służbie patrolowej. Takie działanie przyczyniło się do skutecznego przeciwdziałania zachowaniom niebezpiecznym i uciążliwym. Dzięki tak planowanej służbie nie odnotowaliśmy wybryków chuligańskich jak również zagrożeń, które zakłóciłyby wypoczynek podczas majówki.