Bezpieczny weekend - Boże Ciało 2018 - Wiadomości - Komenda Powiatowa Policji w Lublińcu

Wiadomości

Bezpieczny weekend - Boże Ciało 2018

Data publikacji 30.05.2018

Długi weekend związany ze świętem Bożego Ciała i obchodzonym 1 czerwca Dniem Dziecka. W tym czasie zapowiadana słoneczna pogoda z pewnością wpłynie na znaczne nasilenie ruchu turystyczno-wypoczynkowego. Na drogę wyjedzie więcej kierowców samochodów, motocyklistów i rowerzystów. Długi weekend, to czas wytężonej pracy policjantów, których zwiększonej liczby należy spodziewać się na drogach. Uważajcie na siebie. Bezpiecznego weekendu.

Dzisiaj o 6.00 rozpoczęła się akcja drogówki związana z bezpiecznym weekendem. Potrwa ona aż do godz. 22.00 w niedzielę. Apelujemy o szczególną ostrożność na drogach w tym okresie. Przypominamy o konieczności stosowania się do przepisów ruchu drogowego, stosowania obowiązujących ograniczeń prędkości, używania pasów bezpieczeństwa i urządzeń do przewożenia dzieci. Zadbajmy o to, aby nasza podróż była przyjemna i wiązała się z długo wyczekiwanym wypoczynkiem.

Pamiętajmy, że w czwartek, w Boże Ciało, na drogi wyjdą procesje. Zaplanujmy podróż tak, aby nie stresować się ewentualnymi utrudnieniami w ruchu z tego powodu.

Zadbajmy o dobry stan techniczny pojazdu, zaplanujmy podróż uwzględniając prognozę pogody i większe natężenie ruchu na drogach. Zapewnijmy sobie komfort jazdy i odpowiednio dużo czasu na dojazd na miejsce. Pamiętajmy, że nie można przewidzieć wszystkich zdarzeń na drodze.

3 czerwca, w godz, 6.00 - 22.00 policjanci przeprowadzą działania „Prędkość”. Na terenie całego powiatu, mundurowi w kilku miejscach jednocześnie będą dokonywać pomiarów prędkości. Nie mogą liczyć na pobłażanie kierowcy, którzy zdecydują na jazdę szybszą niż pozwalają na to przepisy.


W podróż zabierzmy więc ze sobą  rozsądek, dobry humor i dużą dawkę empatii!