Przedwakacyjne spotkania z młodzieżą - Wiadomości - Komenda Powiatowa Policji w Lublińcu

Wiadomości

Przedwakacyjne spotkania z młodzieżą

Data publikacji 11.06.2018

Jak co roku, w czerwcu lublinieccy policjanci intensyfikują działania profilaktyczne ukierunkowane na bezpieczeństwo dzieci i młodzieży podczas letniego wypoczynku. W ramach trwających kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo” i „Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie”, w piątek, mundurowi odwiedzili dwie lublinieckie szkoły.

W ubiegły piątek, profilaktyk i policjanci z drogówki odwiedzili uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 2 Lublińcu oraz młodzież z Zespołu Szkół Ogólnokształcąco-Technicznych. Tematem przewodnim spotkania było bezpieczeństwo podczas letniego wypoczynku. Mundurowi omówili zagrożenia występujące nad wodą, w lesie, czy w górach i instruowali zebranych jak należy postępować, aby nie narażać się na niepotrzebne niebezpieczeństwo. Podczas spotkania z najmłodszymi mieszkańcami miasta, policjanci omówili także podstawowe zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym.Grupa uczestników miała również możliwość przystąpienia do egzaminu na kartę rowerową. Pod czujnym okiem opiekunów i policjantów, przyszli użytkownicy dróg i ścieżek rowerowych rozwiązali test wiedzy, a następnie pokonali specjalnie przygotowany tor przeszkód. Podczas spotkania policjanci zwrócili też dzieciom uwagę na konieczność zachowania szczególnej ostrożności na drodze oraz zachęcali do stosowania odblasków.

Po zakończeniu wizyty w podstawówce, mundurowi spotkali się z uczniami „Kazika”. Z uwagi na fakt, iż część absolwentów placówki w najbliższym czasie przystąpi do egzaminów na prawo jazdy, tematem przewodnim spotkania było bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Policjanci z drogówki przedstawili młodym ludziom cele i założenia kampanii „Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie”. Na początku prelekcji, mundurowi w kilku słowach przedstawili dane statystyczne dot. zdarzeń drogowych na terenie powiatu, a następnie omówili wybrane przepisy i zasady, których winien przestrzegać każdy kierowca. W oparciu o zaistniałe wypadki, stróże prawa przedstawili zebranym możliwe ich tragiczne skutki wynikające z kierowania pod wpływem alkoholu lub przekraczania dozwolonej prędkości. Na zakończenie prelekcji policjanci przypomnieli zebranym o przestrzeganiu podstawowych zasad bezpieczeństwa nad wodą, w górach, lesie czy miejscu zamieszkania.