"Nowi" złożyli uroczyste ślubowanie - Wiadomości - Komenda Powiatowa Policji w Lublińcu

Wiadomości

"Nowi" złożyli uroczyste ślubowanie

Data publikacji 11.07.2018

W Oddziale Prewencji Policji w Katowicach odbyło się ślubowanie nowo przyjętych policjantów. Szeregi lublinieckiej policji zasili 3 stróżów prawa. Rotę ślubowania przyjął od nich Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach insp. Piotr Kucia. Wiceszef śląskiego garnizonu policji podkreślił, jak ważny jest etos i powaga służby policjantów, którzy często narażają życie dla mieszkańców danego regionu. Nowo przyjętym kolegom i koleżankom oraz ich rodzinom życzymy sukcesów i wytrwałości!

Wczorajsza uroczystość odbyła się na placu apelowym katowickiego oddziału prewencji. Ślubowanie od nowych policjantów przyjął Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach insp. Piotr Kucia. W uroczystości udział wzięli również: Wojewoda Śląski, Komendant Szkoły Policji w Katowicach, Dowódca Oddziału Prewencji Policji w Katowicach, przedstawiciel Urzędu Miasta w Katowicach, Pierwszy Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Lublińcu, komendanci miejscy i powiatowi, naczelnicy wydziałów KWP w Katowicach oraz policyjny kapelan. Świadkami ślubowania były również rodziny i bliscy nowych policjantów. Uroczysta defilada najmłodszych mundurowych została przyjęta przez Zastępcę Komendanta przy wtórze Orkiestry Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

Wiceszef śląskiego garnizonu policji insp. Piotr Kucia w swoim przemówieniu przywitał w szeregach mundurowych nowo przyjętych policjantów, życząc im sukcesów podczas nauki w szkole policji, a także w późniejszej służbie. Już za kilka dni policjanci, którzy złożyli wczoraj ślubowanie, odbędą półroczne szkolenie w Szkole Policji w Katowicach. Po zdobyciu podstawowej wiedzy teoretycznej oraz umiejętności praktycznych, zasilą szeregi macierzystych jednostek garnizonu śląskiego.

Czekamy na nowo przyjętych kolegów i życzymy im oraz ich rodzinom sukcesów i wytrwałości!