Potrącenie rowerzysty na DK 46 - Wiadomości - Komenda Powiatowa Policji w Lublińcu

Wiadomości

Potrącenie rowerzysty na DK 46

Data publikacji 02.08.2018

Wczoraj na odcinku drogi pomiędzy Herbami a Lisowem doszło do zdarzenia drogowego z udziałem rowerzysty. Wbrew pozorom, dobre warunki pogodowe mogą powodować spadek koncentracji i spowolnienie reakcji w razie sytuacji zagrożenia. Zbliża się kolejny upalny weekend. Lublinieccy policjanci apelują o ostrożność na drodze do wszystkich uczestników ruchu.

W najbliższych dniach policjanci spodziewają się nasilenia ruchu. W wolnych dniach na drogi wyjedzie większa ilość samochodów, rowerzystów i motocyklistów. Policjanci do wszystkich uczestników ruchu apelują o ostrożność i przestrzeganie obowiązujuących przepisów. Panujące od dłuższego czasu upały sprawiają, że jesteśmy osłabieni i zmęczeni. Tymczasem tylko chwila nieuwagi na drodze wystarczy aby doszło do zdarzenia, w którym zagrożone będzie ludzkie życie i zdrowie. O tym, że tak jest przekonał sie wczoraj 38-letni rowerzysta, który na jadąc poboczem stracił równowagę i przewrócił się pod jadący za nim samochód dostawczy. Na szczęście mężczyzna nie doznał poważniejszych obrażeń.

Policjanci apelują o nieprzekraczanie dopuszczalnej prędkości, stosowanie pasów bezpieczeństwa, trzeźwość i rozwagę za kierownicą. Wymienione czynniki nie gwarantują całkowitego wyeliminowania niebezpiecznych sytuacji na drodze, ale w razie ich wystąpienia, z całą pewnością pozwolą na zminimalizowanie skutków.

  • Rower po zderzeniu z pojzdem
  • Radiowóz w pobliżu roweru
  • Policjanci na miejscu kolizji