Utonięcie w Zborowskim - Wiadomości - Komenda Powiatowa Policji w Lublińcu

Wiadomości

Utonięcie w Zborowskim

Data publikacji 06.08.2018

Lublinieccy policjanci wyjaśniają okoliczności śmierci mężczyzny, którego ciało znaleziono w rejonie stawów w miejscowości Zborowskie. Nie wykluczone, że to pierwsza ofiara utonięcia na terenie powiatu lublinieckiego. Policjanci ostrzegają przed zagrożeniami jakie niosą za sobą niestrzeżone kąpieliska i apelują o korzystania ze zbiorników, na których są ratownicy gotowi ruszyć z pomocą w razie potrzeby.

Nie wykluczone, że utonięcie było przyczyną śmierci 36-latka, którego zwłoki znaleziono w rejonie stawu w miejscowości Zborowskie w miniony piątek. Dokładne ustalenia dotyczące przyczyn i okoliczności tego zdarzenia, znane będą po zarządzonej przez prokuratora sekcji zwłok.

Przyczyny tragedii nad wodą, to najczęściej brak wyobraźni, lekkomyślność i brawura, kąpiel w miejscach niestrzeżonych oraz, niestety, kąpiel pod wpływem alkoholu. Policjanci apelują o zdrowy rozsądek i korzystania z kąpielisk, na których są ratownicy. Policjanci przestrzegają także przed piciem alkoholu, szczególnie podczas panujących upałów. Zaburza on ocenę własnych możliwości, skłania do brawury, osłabia organizm oraz „dodaje odwagi”, która zazwyczaj kończy się tragedią.