Apelujemy o rozwagę na drodze! - Wiadomości - Komenda Powiatowa Policji w Lublińcu

Wiadomości

Apelujemy o rozwagę na drodze!

Data publikacji 03.10.2018

Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło wczoraj na Rondzie Jana Pawła II w Lublińcu. Na terenie powiatu policjanci odnotowali też kilka kolizji. Mundurowi apelują o ostrożność na drodze i dostosowanie prędkości! Towarzysząca nam aura sprawia, że warunki na drodze są bardzo zdradliwe i niebezpieczne.

Kilka minut przed 7.00 na Rondzie Jana Pawła II kierująca volkswagenem wjeżdżając na rondo potrąciła kierującego motorowerem. Ranny 54-latek został przetransportowany do szpitala. Godzinę później doszło do niebezpiecznej kolizji w Lisowie. Na skutek nieprawidłowo wykonywanego manewru wyprzedzania, zderzyły się trzy samochody. Na szczęście nikt nie został ranny.

Po raz kolejny zwracamy się z apelem do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę i rozsądek. Jesień to szczególnie zdradliwa pora roku dla kierujących. Coraz wcześniej zapadający zmrok, mokre liście zalegające na jezdni, mgła, nisko świecące słońce czy lokalne przymrozki to tylko niektóre z czynników wpływających na zmniejszenie bezpieczeństwa na drogach. Niestety wielu kierowców zapomina o tym, że zmiana aury wymusza zmianę techniki prowadzenia pojazdu.