Wiadomości

Poszukiwani sprawcy włamań do altanek działkowych

Data publikacji 05.10.2018

Lublinieccy policjanci poszukują sprawcy włamań do altanek, do których doszło na terenie ogródków działkowych przy ulicach Strzeleckiej i Grabowej w Lublińcu. Osoby posiadające jakiekolwiek informacje mogące pomóc w ustaleniu i zatrzymaniu włamywacza proszone są o kontakt z tutejszą jednostką tel. 34/35 32 255

Lublinieccy kryminalni poszukują sprawców kilku włamań do domków letniskowych, do których doszło w ostatnich dniach ne terenie ogródków działkowych przy ulicach Grabowej i Strzeleckiej w Lublińcu. Łupem włamywacza, który po zerwaniu kłódek i skobli zabezpieczających wszedł do altanek, padły narzędzia ogrodnicze. Prowadzący sprawę policjanci proszą o kontakt osoby posiadające jakiekolwiek informacje mogące pomóc w zatrzymani sprawcy tel. 34/3532255

PAMIĘTAJ!

Złodzieje nie mają wolnego. Bezlitośnie wykorzystują każdą nadarzającą się okazję do tego, aby wzbogacić się kosztem innych. Włamywacze zazwyczaj nie okradają przypadkowych obiektów. Bardzo często ich działanie jest wcześniej zaplanowane. Najczęściej wykorzystują nieobecność właścicieli, dostają się do wnętrza i zabierają z nich drobne rzeczy, takie które najłatwiej wynieść.

Najbardziej narażone na włamanie są obiekty położone na parterze, bo do nich najłatwiej jest się dostać przez okno lub balkon, domy jednorodzinne i budynki stojące w odosobnieniu oraz altanki na terenie ogródków działkowych, które w dodatku często zasłonięte są wysokim ogrodzeniem czy drzewami.

Co zrobić, aby nie stać się ofiarą złodziei? Oto kilka rad:

1. Zabezpiecz należycie drzwi i okna swojego mieszkania.

2. Założyć dobrej klasy zamki oraz drzwi, najlepiej z atestem antywłamaniowym. Jeśli jesteś właścicielem domku jednorodzinnego wykonaj solidne ogrodzenie, załóż oświetlenie na zewnątrz budynku.

2. Zainstaluj alarm przeciw włamaniowy.

3. Zawsze po zmroku zaciągaj żaluzje lub zasłony, tak, aby wnętrze Twojego mieszkania było niewidoczne na zewnątrz.

4. Zanotuj lub sfotografuj marki i typy ( numery identyfikacyjne ) posiadanych urządzeń, ich cechy charakterystyczne.

5. Zwracaj uwagę na przebywających na klatkach schodowych i w pobliżu domu ludzi. Zainteresuj się nimi, zapytaj, kogo szukają? Jeżeli masz wątpliwości zgłośmy to na policję.

6. Współdziałaj zawsze z sąsiadami. Zwracaj uwagę także na ich mieszkania, a podczas ich nieobecności interesuj się ludźmi stojącymi pod ich drzwiami.

7. Opuszczając na dłużej mieszkanie porozmawiaj z sąsiadem, poproś o nadzór nad swoim mieszkaniem.

8. Zaufanej osobie pozostaw klucze i poproś, aby od czasu do czasu zapaliła światło lub odsłoniła rolety. To pozwoli na zmylenie przeciwnika.

9. W altance ogrodowej nie zostawiaj przedmiotów wartościowych

10. Nie zasłaniaj okna. Potencjalny złodziej widząc, że w pomieszczeniu nie ma nic wartościowego, może zrezygnować z zamiaru kradzioeży

W takich przypadkach ważna jest przede wszystkim nasza czujność. Kiedy mamy jakiekolwiek wątpliwości skontaktujmy się z najbliższą jednostką policji i poprośmy o pomoc.