Wiadomości

Z najmłodszymi o bezpieczeństwie pieszych i rowerzystów

Data publikacji 31.10.2018

Lublinieccy policjanci w ramach akcji „Kręci nas bezpieczeństwo... przez cały rok szkolny” organizują spotkania z najmłodszymi. W ostatnich dniach mundurowi z drogówki przeprowadzili prelekcje z uczniami szkoły w Kochanowicach oraz z przedszkolakami z Łagiewnik Wielkich. Zasadniczym tematem spotkań było bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów na drogach.

W minionych dniach policjanci ruchu drogowego lublinieckiej komendy odwiedzili uczniów Zespołu Szkół w Kochanowicach oraz przedszkolaki w Łagiewnikach Wielkich. W spotkaniu z najmłodszymi uczestnikami ruchu, lublinieckim mundurowym towarzyszył także funkcjonariusz Żandarmerii Wojskowej oraz maskotka śląskiej policji – Sznupek.

W czasie przeprowadzonych prelekcji mundurowi przekazali młodym uczestnikom ruchu wiele cennych wskazówek dotyczących bezpieczeństwa tzw. niechronionych uczestników ruchu drogowego. Dzieci poznały zasady przechodzenia przez oznakowane i nieoznakowane przejścia dla pieszych. Dowiedziały się także, jak należy zachować się na przejściach wyposażonych w sygnalizację świetlną i którą stroną drogi iść, gdy nie ma chodnika. Mundurowi przypomnieli także o bezpieczeństwie podczas jazdy na rowerze i o podstawowym wyposażeniu roweru.

Po zakończeniu części teoretycznej, uczestnicy pogadanki zadawali pytania prowadzącym spotkania a następnie wszyscy stanęli do pamiątkowego zdjęcia. Policjanci i opiekunowie dzieci mają nadzieję, że przypomnienie podstaw poruszania się na drodze i w jej rejonie przyda się najmłodszym uczestnikom ruchu drogowego i poprawi ich bezpieczeństwo.

  • Pogadanka w Kochanowicach
  • Policjanci przypominają dzieciom o zasadach bezpieczeństwa na drodze
  • Wspólne zdjęcie uczestników spotkania
  • Policjanci i żandarm w przedszkolu w Łagiewnikach
  • Spotkanie z Łagiewnikach