Wiadomości

Trwa akcja „Znicz”, a niektórzy kierowcy wykazują się skrajną nieodpowiedzialnością

Data publikacji 02.11.2018

Trwa akcja „Znicz”. Wszystkie służby w sposób szczególny swoją uwagę skupiają na zapewnieniu bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Mundurowi sprawdzają także trzeźwość kierowców, a z tą bywa różnie. W ciągu dwóch dni policjanci zatrzymali dwóch amatorów jazdy z promilami.

Od środy na drogach w całym kraju trwa akcja „Znicz”. Wszystkie służby w sposób szczególny swoją uwagę skupiają na zapewnieniu płynności ruchu i rozładowywaniu ewentualnych „korków”. Zdecydowana większość kierujących wykazało się wczoraj dużym zrozumieniem policyjnych apeli o ostrożność i dzięki temu na terenie Lublińca policjanci nie odnotowali żadnego zdarzenia drogowego, nawet drobnej stłuczki. W ramach prowadzonych działań policjanci kontrolowali także stan trzeźwości i z tym niestety bywało różnie. W piątek w ręce mundurowych wpadło dwóch amatorów pijanej jazdy. Przed 16.00 w Strzebiniu stróże prawa zatrzymali do kontroli 47-latka kierującego motorowerem. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości mężczyzny wykazało ponad 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Kilka godzin później, na ulicy Skłodowskiej policjanci zatrzymali kierującego samochodem 66-letniego mieszkańca Dąbrowy Górniczej. Mężczyzna „wydmuchał” promil alkoholu.

Akcja „Znicz” potrwa do poniedziałkowego poranka. Od jej rozpoczęcia na drogach województwa śląskiego doszło już do dwóch wypadków śmiertelnych, w środę wieczorem na terenie powiatu mikołowskiego na przejściu dla pieszych zginęła 81 – letnia kobieta, natomiast dzisiaj nad ranem na autostradzie A4 po zderzeniu samochodu dostawczego z ciężarówką zginęła pasażerka pierwszego z pojazdów. Apelujemy o ostrożność!