Policjanci odwiedzili Seniorów w Koszęcinie - Wiadomości - Komenda Powiatowa Policji w Lublińcu

Wiadomości

Policjanci odwiedzili Seniorów w Koszęcinie

Wczoraj policjanci z Posterunku Policji w Koszęcinie wzięli udział w spotkaniu świątecznym z Seniorami zorganizowanym w Domu Kultury w Koszęcinie.

W trakcie spotkania dużo rozmawiano o bezpieczeństwie Seniorów ze szczególnym uwzględnieniem tematyki oszustw na tzw. „wnuczka" i „policjanta CBŚ”. Policjanci szczegółowo przedstawili sposoby działania sprawców tych przestępstw oraz wskazali najlepsze metody uniknięcia tego typu oszustw. Poruszano również tematy związane z nieuczciwymi sprzedawcami towarów, którzy często pukają do drzwi osób starszych lub mieszkających samotnie. Przestrzegano przed wpuszczaniem ich do domów oraz przed pochopnym zawieraniem umów na towary, których cena jest czasem wielokrotnie zawyżona. Seniorzy zostali poinformowani o prawach jakie posiadają oraz o punktach bezpłatnej pomocy prawnej, w których mogą uzyskać bezpłatną pomoc i poradę.

Dzielnicowy Koszęcina asp. szt. Wojciech Garus omówił problemy z jakimi najczęściej spotyka się w trakcie obchodu czyli poruszaniem się rowerzystów po chodnikach i niewłaściwym parkowaniem pojazdów oraz przypomniał o konieczności codziennego stosowania elementów odblaskowych.

Na koniec funkcjonariusze złożyli wszystkim obecnym świąteczne i noworoczne życzenia.

  • Na zdjęciu widoczny stół przy którym zasiadają Seniorzy. Na końcu sali widoczni umundurowani policjanci z Posterunku Policji w Koszęcinie.
  • Na zdjęciu widoczny stół z siedzącymi Seniorami.  W głębi sali widoczni umundurowani funkcjonariusze Posterunku Policji w Koszęcinie.
  • W głębi sali widoczni umundurowani funkcjonariusze Posterunku Policji w Koszęcinie trzymający w ręku mikrofon omawiający problematykę bezpieczeństwa Seniorów w Koszęcinie.